Pop-up Image

Welcome to Grayson!

We design new products. You crowd-fund them at incredible prices. Grayson. Everybody wins.

  • No products in the cart.

Eksperdid nimetavad neid juhtumeid “pikaks COVIDiks”

Eksperdid nimetavad neid juhtumeid “pikaks COVIDiks”

„Kõigil meie küsitluses osalenutel on tervisekindlustus, nii et kulude ebakindluse tõttu hooldusest hoidumise määrade nägemine on murettekitav ja terviseplaanid peavad sellega arvestama,“ ütles HealthSparqi peadirektor Mark Menton .

“Me saame osa sellest ebakindlusest ja hilinenud hooldusest kõrvaldada, jätkates teadlikkuse tõstmist terviseplaanide pakutavate hindade läbipaistvuse vahendite kohta.”

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas eile , et on valideerinud 11. vaktsiini COVID-19 hädaolukorras kasutamise nimekirja (EUL) jaoks.

Vaktsiini toodab Hiinas asuv biofarmatseutiline ettevõte CanSino Biologics, mis on tootnud vaktsiini nimega Convidecia, lisades Hiinas toodetud vaktsiinide kasvavale portfellile, mille on kinnitanud WHO.

Teate kohaselt hinnati Convidecia vaktsiini WHO EUL-i alusel, mis hindab COVID-19 vaktsiinide kvaliteeti, ohutust ja efektiivsust kui COVAX-i vaktsiini tarnimise eeltingimust ning võimaldab riikidel kiirendada oma regulatiivset luba COVID-i importimiseks ja haldamiseks. – 19 vaktsiini.

Selle kuu alguses vaatas Convidecia üle ka WHO immuniseerimisekspertide strateegiline nõuanderühm (SAGE), mis koostab vaktsiinipõhised poliitikad ja soovitused vaktsiinide kasutamiseks sellistes populatsioonides nagu teatud vanuserühmad ja rasedad või imetavad naised. Samuti annab see soovitusi võtete vaheliste intervallide kohta.

Convidecia põhineb SARS-CoV-2 S-valgul ja seda manustatakse ühekordse annusena 18-aastastele ja vanematele isikutele.

Convidecia vaktsiin on 64 protsenti efektiivne sümptomaatilise haiguse vastu ja kuni 92 protsenti efektiivne raske haiguse vastu. Teadaanne järgib Hiinas asuvate tootjate Sinovac Biotechi ja Sinopharmi eelmise aasta sarnaseid loendeid.

Ajalehe South China Morning Post andmetel kiideti Convidecia heaks veebruaris Hiinas kasutamiseks segasüstina. Muud riigid, kes on juba heaks kiitnud CanSino vaktsiini erakorraliseks kasutamiseks, on Mehhiko, Ungari, Pakistan, Indoneesia ja Malaisia.

WHO teade saabus vaid nädal pärast seda, kui Bideni administratsioon andis ametliku litsentsi 11 Covid-19 uurimisvahendile ja varajases staadiumis vaktsiinikandidaadile kooskõlastatult ÜRO toetatud programmiga nimega Medicines Patent Pool (MPP) ja WHO Technology Access Pool. C-TAP).

Ameerika Ühendriikide haiguste tõrje keskuste (CDC) andmetel on 2022. aasta juuni seisuga peaaegu 259 miljonit inimest ehk 83% elanikkonnast saanud vähemalt ühe annuse COVID-19 vaktsineerimist. Selle tulemusena väheneb haiglaravi ja suremus kogu riigis. Sellegipoolest haigestumisjuhtude arv sageneb, iga päev registreeritakse keskmiselt üle 100 000 uue nakatumise, mis on peaaegu viis korda suurem kui eelmisel aastal sel korral keskmine juhtude arv.

Kuigi paljuski näib pandeemia lähenevat lõpule, levib viirus endiselt ja inimesed peavad jääma valvsaks. Siin on lühike kokkuvõte viimastest COVID-19 uudistest USA-s.

Võimalik COVID-19 tõus

USA tähistas hiljuti mälestuspäeva ja suve mitteametlikku algust. Eksperdid hoiatavad, et pärast kolmepäevast pühadenädalavahetust – aasta üht kõige tihedamat reisiperioodi – võib uute COVID-19 nakatumiste arv järsult tõusta.

Johns Hopkinsi koroonaviiruse ressursikeskuse andmetel oli 28. mai seisuga seitsme päeva keskmine uute koronaviiruse juhtumite arv 119 725. Võrdluseks, 28. mail 2021 oli see arv vaid 17 887 juhtumit. Need arvud võivad olla veelgi murettekitavamad, kui kaasataks koduse testimise ebapiisavad tulemused.

Juhtumite arv kasvab praegu ringlevate Omicroni alamvariantide hulga tõttu, mida soodustavad piirangute ja maskide mandaatide tühistamine.

Piirangud ja maskimandaadid

Kõik osariigid on nüüd pandeemia ajal kehtestatud piirangud tühistanud. Enam ei nõuta avalikes kohtades maskide kandmist, kuigi mõned osariigid nõuavad maskeerimist kõrge riskiga kohtades, näiteks tervishoiu- ja pikaajalise hoolduse asutustes.

Föderaalkohtunik tühistas 18. aprillil üleriigilise maskide korralduse, mis kehtis ühistranspordis, sealhulgas lennukites, rongides ja bussides . Seetõttu on näokatted nüüd valikulised. Kuid 3. mail avaldas CDC uuesti soovitused, et kõik inimesed kannaksid ühistranspordis ja transpordisõlmedes, näiteks lennujaamades ja rongijaamades maske.

11. COVID-vaktsiini valideerimine

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitas 11. COVID-19 vaktsiini hädaolukordade kasutamise nimekirja (EUL) alla. Hiina CanSino Biologics tootis vaktsiini AD5-nCOV, kaubanimega Convidecia.

Convidecia on geneetiliselt muundatud viirusvektori vaktsiin. See kasutab adenoviirust – levinud viirust, mis põhjustab tavaliselt väiksemaid infektsioone, nagu külmetus. Teadlased muudavad adenoviirust nii, et see ei saaks haigusi põhjustada. Samuti sisestavad nad geneetilise lõigu, mis kodeerib konkreetset SARS-CoV-2 piigivalku – viirust, mis põhjustab COVID-19.

Kui kedagi vaktsineeritakse, siseneb adenoviirus rakkudesse, mis seejärel kuvavad nende pinnal piigivalku. Immuunsüsteem tunneb selle võõrvalgu ära ja hakkab tootma antikehi ja teisi immuunrakke tajutava infektsiooni vastu. Kui immuunsüsteem peaks tulevikus SARS-CoV-2-ga kokku puutuma, võib see kiiresti ja tõhusalt reageerida.

Kuigi Convidecia on näidanud madalamat efektiivsust kui teised viirusvektori vaktsiinid, kuna see on üheannuseline vaktsiin, millel on standardsed külmkapis säilitamise nõuded, on see paljude riikide jaoks praktiline valik.

Võimalik seletus keerulistele COVID-19 sümptomitele

Pandeemia algusest peale on arstidel olnud raskusi mõistmisega, miks mõnedel COVID-19-ga inimestel tekivad sümptomid, mis võivad kesta kuid. Kuid uus uuring viitab sellele, et ebanormaalsed valgud, mida nimetatakse amüloidideks, võivad selle nähtuse kohta ülevaate anda.

Näib, et kui immuunsüsteem interakteerub SARS-CoV-2 viiruse pinnal oleva piigivalguga, tekivad amüloidvalgud. Need ebanormaalsed valgud võivad organismis koguneda, põhjustades mitmesuguseid terviseprobleeme , sealhulgas Alzheimeri tõbe, II tüüpi diabeeti ja reumatoidartriiti.

Uuringus leiti, et SARS-CoV-2 mitmesugused S-valgu või spike-valgu komponendid võivad kaasa aidata amüloidi tootmisele. Näib, et kui S-valgud kombineeritakse spetsiifiliste ensüümidega, mida toodavad neutrofiilid – teatud tüüpi valged verelibled -, laguneb see väiksemateks osadeks. Need komponendid võivad põhjustada amüloidide moodustumist.

Kuigi see uuring vihjab, et amüloidi tootmine võib kaasa aidata sellistele probleemidele nagu verehüübed ja neurodegeneratiivsed probleemid COVID-19 puhul, oleks kasulikud täiendavad uuringud. Eelkõige seetõttu, et see oli pigem katseklaasi, mitte loomade või inimestega seotud uuring. Uuring annab aga paljulubava lähtealuse COVID-19 sümptomite aluseks olevate mehhanismide edasiseks uurimiseks.

Pikaajaline COVID jääb probleemiks

Kuigi COVID-19 puhangu algusest on möödunud üle 2 aasta, teatavad paljud ellujäänud endiselt terviseprobleemidest. Samuti on teatatud sümptomitest, mis ilmnevad uuesti või algavad kuid või isegi aasta pärast esmast nakatumist. Eksperdid nimetavad neid juhtumeid “pikaks COVIDiks”.

Teadlased uurisid hiljuti pikka COVID-i uuringus , milles hinnati 2020. aasta esimesel poolel peaaegu 2500 Hiina haiglast väljakirjutatud isikut. Umbes 50% neist osalejatest teatas, et neil oli vähemalt üks COVID-19 sümptom kaks aastat pärast esialgset ägedat haigust. infektsioon.

Pikad COVID-sümptomid, sealhulgas lihasnõrkus, väsimus ja unehäired, mõjutavad negatiivselt vaimset tervist, füüsilisi võimeid ja üldist elukvaliteeti, suurendades samal ajal vajadust tervishoiu järele pärast haiglast lahkumist. Lisaks usuvad mõned eksperdid, et see võib tulevikus põhjustada massilise invaliidistumise.

Pika COVID-i tagajärjed võivad sõltuda erinevatest teguritest, sealhulgas indiviidi ravist haiglas, viiruse annusest ja variandist ning sellest, kui hästi tema immuunsüsteem infektsioonile reageeris. Samuti on tõenäoline, et mängu tuleb inimese vaktsineerimise staatus. Oluline on meeles pidada, et selles uuringus osalejad kogesid COVID-19 enne vaktsiinide väljatöötamist ja eksperdid peavad veel aru saama, milline on tulevik COVID-19 ellujäänute jaoks.

Võimalik COVID-19 taastumine pärast Paxlovidi võtmist

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused (CDC) on väljastanud hoiatuse, et inimestel on pärast Paxlovidi nimelise ravimi võtmist COVID-19 tagasilöögi oht. Seda Pfizeri toodetud viirusevastast ravimit soovitatakse COVID-19-ga nakatunud inimestele, kellel on suur risk haigestuda raskesse haigusse.

COVID-19 taastumine tähendab, et 2–8 päeva jooksul pärast paranemist COVID-19 sümptomid taastuvad või inimese COVID-19 test on positiivne, olles eelnevalt olnud negatiivne. Kuigi see on murettekitav, on COVID-19 tagasilöök üldiselt leebem.

Harvardi meditsiinikoolis läbi viidud uuring näitas, et rohkemate flavonoidide söömine võib teravdada mälu ja kognitiivseid funktsioone.

Flavonoidid on looduslikult esinevad taimsed kemikaalid, mida leidub erksates puuviljades, nagu marjad, ja köögiviljades, nagu punane kapsas, sibul ja lehtkapsas. Muud flavonoide sisaldavad parimad toidud on šokolaad, punane vein ja tee.

2021. aasta juulis ajakirjas Neurology avaldatud uuringus jälgiti 20 aasta jooksul üle 77 000 keskealise osaleja.

Olles kaalunud paljusid silmapaistvaid muutujaid, sealhulgas elustiili (alkoholi tarbimine, suitsetamine jne), kehakaalu, vanust, toitumist ja tervislikke seisundeid, nagu depressioon ja südame-veresoonkonna haigused, keskendusid teadlased flavonoidide rikaste toitude igapäevasele tarbimisele.

Võrreldes osalejatega, kes tarbisid kõige vähem flavonoide, olid neil, kes tarbisid kõrge flavonoidisisaldusega toite, 19 protsenti vähem tõenäoline mõtlemise ja mälu langus. Selliste toiduainete hulka kuulusid maasikad ja mustikad, banaanid, greibid, apelsinid, seller, õunad ja paprika.

Flavonoidide uuring oli vaatluslik, mis tähendab, et see ei tõesta lõplikult, et kognitsioon jääb vanemas eas teravamaks lihtsalt rohkem flavonoidirikkaid toite tarbides, kuid sarnased väiksemad uuringud on tulemusi korranud.

Lisateabe saamiseks külastage folifort-official-top .

Contents

11 julio, 2023
6793dfsdfsdfsd1290df2323232dfsdfsdf1689052082
6793dfsdfsdfsd1290df2323232dfsdfsdf1689052082
18 julio, 2023
Essay Checker: Spot Accidental Plagiarism With Our Plagiarism Checker

Sorry, the comment form is closed at this time.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.

ACEPTAR
Aviso de cookies